Az eredetileg tervezett 200 milliárd forint helyett 300 milliárd forintra emeli a kormány az új lakásfejlesztési tőkeprogram keretösszegét - jelentette be Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter közösségi oldalán. A programban az alapok 5-30 milliárd forint közötti összegre pályázhatnak, a miniszter szerint a változtatásra a nagy érdeklődés miatt van szükség.
Az Európai Bizottság javaslatot tesz a Stabilitási és Növekedési Paktum lazítására a védelmi beruházások érdekében – jelentette be Ursula von der Leyen a Müncheni Biztonsági Konferencián. Brüsszel szerint a jelenlegi geopolitikai helyzet indokolja, hogy a tagállamok nagyobb mozgásteret kapjanak védelmi kiadásaik növelésére, hasonlóan a Covid-válság idején alkalmazott rugalmas szabályokhoz. A Portfolio kérdésére azonban tisztázták, ez nem általános mentességet jelentene, hanem célzott könnyítést, amelyről az EU külön-külön döntene az egyes országok esetében. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter pozitívan reagált hírre, de részleteket még nem osztott meg a magyar tervekről.
Legújabb Facebook-videójában beszélt a nemzetgazdasági miniszter a munkáshitel, a vidéki otthonfelújítási támogatás és a lakásfelújítási célú SZÉP-kártya-költések friss számairól. Mindhármat január 1-jével vezette be a kormány.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közlése szerint Nagy Márton miniszter mai nyilatkozata az élelmiszerárstopra vonatkozott, nem pedig az üzemanyagárakra - írja az atv.
Március 1-je helyett már február 17-től igénybe vehetőek a Széchenyi Kártya alacsonyabb kamatozású hitelei - közölte Facebook-oldalán Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. Az eddiginél fél százalékponttal alacsonyabb kamattal juthatnak hitelhez a kamattámogatott programban a kis- és középvállalkozások.
Reagált lapunk megkeresésére az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) miután Nagy Márton, nemzetgazdasági miniszter egy Facebook-bejegyzésban belengette az újabb árstopot Magyarországon. Az árstopról is szó lesz a Retail Day 2025 konferencián.
Jöhetnek újra az árstopok? - tette fel a kérdést Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán. A bejegyzés alapján úgy tűnik, hogy a kabinet újra az árszabályozás eszközéhet nyúlna, miután megint emelkedik az infláció Magyarországon.
Idén év eleje óta 139 milliárd forinttal több pénzt fektetett állampapírokba a lakosság, mint amennyit kivett belőlük - derül ki Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-bejegyzéséből. Ez azt jelenti, hogy a magas kamatok eltűnése ellenére sincs szó nettó tőkekiáramlásról az állampapírokból az első kamatfizetések utáni időszakban.
Nagy Márton bejelentette, hogy idén ősszel létrejön Magyarországon a turisztikai szektort kiszolgálni hivatott speciális bank. Cikkünkben körüljárjuk, mit lehet már tudni a létrehozandó új bankról, lehet-e haszna a turisztikai és a bankszektor szempontjából, és hogyan vélekednek az elképzelésről a turisztikai szektor egyes érintettjei.
Három különböző kormányzati közlés történt a napokban a január 1-jével bevezetett munkáshitel igénylőinek a számáról. Ha mindhárom helytálló, akkor az elmúlt napokban hirtelen többszörösére ugrott az igénylők száma, és az elmúlt héten négyszer annyi kérelem érekezett be a bankokhoz, mint a megelőző négy héten összesen.
Nagy Márton szerint idén 6-7%-kal nőhetnek a reálbérek. A nemzetgazdasági miniszter kiemelte, hogy a magyar háztartások jövedelmi helyzete helyreállt.
Gyenge volt a forgalom decemberben a boltokban. Erre az adatra számítani lehetett: Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter már január közepén arról beszélt, hogy az év végi hatnapos ünnep visszavetette a boltok forgalmát, és sokan el is utaztak. Bár a 2024-es év hozott némi élénkülést az előző évihez képest a boltok forgalmában, az év során megfigyelt folyamatok egyáltalán nem adnak okot a pezsgődurrogtatásra.
Visszafogott teljesítményt nyújt a magyar gazdaság, és 2024 utolsó negyedévében sem indította be a rakétákat, de a recesszióból kikeveredtünk – ezt mutatja a holnap megjelenő GDP-adat előtti felmérésünk. A Portfolio által megkérdezett szakértők előrejelzéseinek konszenzusa szerint negyedéves alapon 0,2 százalékkal nőtt, éves alapon stagnálhatott a gazdaság teljesítménye.
2025 fordulópont lehet a magyar gazdaságban, különösen a lakossági szegmensben – mondta Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter az InfoRádiónak adott interjújában. Kiemelte, hogy a reálbérek 10%-os növekedése, a fogyasztás bővülése és a turizmus fellendülése is azt mutatja, hogy a gazdaság stabilizálódik. A miniszter szerint a lakossági állampapírok kamatfizetései „pénzesőt” hoznak, ami további aktivitást generálhat. Hangsúlyozta, hogy az infláció elleni küzdelem célzott eszközökkel hatékonyabb, mint az áfacsökkentés. Nagy szerint béke esetén Magyarország gazdasági aranykor előtt állhat.
Be kell avatkozni a vállalati hitelezés területén, mert a 3% körül éves hitelállomány-növekedés nem elégséges – jelezte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az Inforádió Aréna című műsorában. Mint mondta, elindult a kereskedelmi bankokkal a tárgyalás arról, miként tudják fölpörgetni a hitelezést, főleg a vállalati forinthitelezés esetén. A miniszter reméli, ennek a hétnek a végén már be tudnak számolni megegyezésről.
Több mint 800 ezer megtakarítónak 1700 milliárd forint kamatot fizet ki a kormány. Ebből 1300 milliárd forint kapcsolódik a Prémium Magyar Állampapírhoz – közölte friss Facebook-bejegyzésében Nagy Márton, de nem ez a legizgalmasabb része a nemzetgazdasági miniszter bejegyzésének.
Mi kell az árak csökkentéséhez?
Így gondolkodhat Donald Trump?
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A BRICS-tagság felé fordul az ország az EU-csatlakozás elhúzódása miatt.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.